יום שלישי, 29 במרץ 2011

בנימה אישית

התרשלנו בתפקידנו, אנו יודעים. לא עדכנו את הבלוג כבר הרבה זמן ואתם בטח מניחים כי לא התחדש כלום בזמן שעבר... ההפך הוא הנכון, התחדשו הרבה דברים, אך היינו עסוקים בעשייה ושכחנו לפנות זמן לכתיבה. זהו חוב שאנו מבטיחים להחזיר במלואו.

אם אתם שואלים את עצמכם מהי העשייה שהעסיקה אותנו ומה יחכה לכם כאן בבלוג אז הנה כמה טיזרים: נספר על פרוייקט השריות מיוחד שהכנו לשיכר קנה הסוכר שלנו מ-2005; על זיקוק פרי הקרמבולה, רשמי טעימה של הרום שלנו מ 2008, על הרום החדש מעליית הגג- בציר 2010, לחובבי הוויסקי נספר על פרוייקט זיקוק הסינגל מאלט הישראלי הראשון, פוסט נוסף בהכנה עוסק בליקר מזרעי שסק והקשר שלו לרוסקי סטנדרט, מעט על בירות חדשות ועוד ועוד ועוד...

הפוסט האחרון שכתבנו הזמין אתכם לאירוע קוקטיילים וסיגרים שאנו הרכבנו חלק ממרכיביו ועמלנו רבות על פיתוחו. חשבנו לסכם את חוויותינו כאן אך כבר עשו זאת בשבילנו, נראה כי הפעם הנחתום יתן לאחרים להעיד על עיסתו:
אורון לרנר שבנה איתנו את הערב כותב על מחשבותיו מאחורי הבר
רותם פרץ כותב על הערב בבלוג שלו "יין ואוכל מישראל"
תמונות מהאלבומים של צילום משכר שנכח בערב גם כן: האלבום הראשון והאלבום השני

וכעת לעידכון חשוב. אנו עצובים להודיע על רעידת אדמה שעומדת להתרחש בקהילת האלכוהול בארץ. אתר האינטרנט המצויין "קולינריה" עומד להיסגר ואנו משתתפים בצערם של כל הנוגעים בדבר. מחשבותינו עמכם...

לכן, מכיוון שהכתבות שכתבנו לקולינריה לא יהיו זמינות בקרוב, אנו נעלה אותם כאן בפלטפורמה שלנו, שיהייה לכם, הקוראים שלנו, במקרה ותרצו לחזור ולעיין בהם. נעלה כתבה חדשה כל כמה ימים ונתחיל בכתבה קצרה שיועדה לאתר (אך עדיין לא עלתה אליו) וכיום נראה שמקומה הטוב ביותר הוא פה איתנו, בעליית הגג.
   

תגובה 1: